Bezproblemowe rozpoczęcie sezonu pastwiskowego z Trouwit OK Full Wypas

23 kwiecień 2021

Nowość w ofercie produktów płynnych Trouwit!

Trouwit OK Full Wypas to płynny preparat przeznaczony dla małych przeżuwaczyna okres pastwiskowy. Zalecany w momencie rozpoczęcia wypasu, a także w czasie szybkiego wzrostu traw.

Obecność metabolitów drożdży korzystnie wpływa napracę przewodu pokarmowego poprzez równoważenie mikroflory żwacza i optymalizację jego funkcji. Działanie metabolitów polega na odżywianiu bakterii w żwaczu - niezmiernie istotnych w trawieniu świeżych zielonek. Skutkuje to poprawą strawności żwaczowej i ustabilizowaniem jego pH. 

Dodatkowym wsparciempracy żwacza jest propionian sodu, który jednocześnie wraz z tiaminą korzystnie wpływa na przemianyenergetyczne organizmu minimalizując ewentualnydeficyt energii.

Cynk w postaci wysoko przyswajalnej formy organicznej,dostarczany w tym czasie, odgrywa pomocną rolę w metabolizmie energii, białka i składników mineralnych. Wzmacnia także odporność rogu racic na uszkodzenia,pozwalając ograniczyć występowanie problemów lokomocyjnych.

Trouwit OK Full Wypas dzięki trzem różnym źródłom magnezu doskonale uzupełnia jego deficyt, który pojawiać się może w czasie okresu pastwiskowego i żywienia młodymi zielonkami.